Zebre danas običavamo vidjeti u zoološkim vrtovima ili na egzotičnim safarijima u Africi, no početkom XIX. stoljeća ljudi su ih odlučili pokušati pripitomiti pa je njihova pojava na ulicama neko vrijeme bila uobičajena.
Fotografije koje slijede nude uvid u dio prošlosti kad je društvo vjerovalo da je zebre moguće koristiti na način na koji se koriste konji, osobito u Engleskoj. Danas možda djeluje čudno vidjeti zebru koja vuče kočiju ili čovjeka koji ju pokušava jahati i to zahvaljujući upravo tim životinjama koje su odbile biti pripitomljene i korištene kao pomagači ljudima.





![UNSPECIFIED - CIRCA 1930: A zebra as horse substitute pulling a carriage in Calcutta, Photograph, India, Around 1930 (Photo by Imagno/Getty Images) [Zebra als Pferde-Ersatz bei einer Kutsche in Kalkutta, Photographie, Indien, Um 1930]](https://portalosuma.files.wordpress.com/2015/09/zebre-os-uma-1.jpg?w=550&h=405)